1 Bankowe konta internetowe / Artykuł - ekonto-bankowe.pl
Kursy walut
NBP 2019-05-24
USD 3,8436 -0,67%
EUR 4,2989 -0,27%
CHF 3,8327 -0,04%
GBP 4,8768 -0,17%
Wspierane przez Money.pl
Giełda
GPW (2019-05-24 18:59)
WIG Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
WIG20
mWIG40
sWIG80
Wspierane przez Money.pl
Polecane strony
Menu dodatkowe

Bankowe konta internetowe

W dobie Internetu trudno dzisiaj nie być pod jego wpływem. Internet bowiem jest tak powszechnym elementem naszego życia, że trudno byłoby poradzić sobie bez niego. Potrzebny jest w pracy, w szkole, do komunikowania się z bliskimi osobami – służy nam praktycznie do wszystkiego. Dzięki sieci możemy zrobić zakupy, załatwić sprawy w urzędzie czy w banku, nie ruszając się z domu.

Na uwagę zasługuje szczególnie to, co oferują nam przez Internet banki. Każdy z nas w dzisiejszych czasach posiada konto bankowe, lokuje tak swoje pieniądze, oszczędza na lokatach. Większość banków, wiedząc o tym, jaki wpływ ma na ludzi Internet i jak ułatwia życie, stworzyła ofertę internetowych kont bankowych. Aby założyć konto, nie trzeba już wychodzić z domu, to samo, gdy przychodzi nam zapłacić za zakupy czy zrobić przelew – wszystko można zrobić, nie ruszając się z kanapy, jest więc to bardzo wygodne. Dla bardziej opornych w tej kwestii banki tworzą często ofertę promocji, możemy więc sporo zaoszczędzić, mając konto internetowe zamiast zwykłego. Często za prowadzenie takiego konta nie płaci się prowizji, przelewy również mamy bezpłatne, ułatwiony dostęp do kredytów, lokat itp. Banki kuszą jak tylko mogą. Oczywiście jeśli czegoś nie da załatwić się przez Internet, bo i takie rzeczy się zdarzają, banki zazwyczaj mają swoje oddziały w większych miastach, co również jest bardzo dogodne dla klientów. Są jednak banki tylko i wyłącznie internetowe, które, przy założeniu konta, dodają nam jeszcze większe profity i promocje.

Jaką ofertę wybierzemy, to zależy tylko i wyłącznie od nas – aby ją przejrzeć, wcale nie musimy chodzić po oddziałach – wystarczy wspomniany wcześniej Internet. Warto więc przeanalizować sobie wszystkie wady i zalety konta internetowego – z pewnością dojdziemy do wniosku, że więcej jest tych pierwszych.

Pamiętać jednak należy o jednym – jeśli decydujemy się na korzystanie z internetowych kont bankowych, jak i na zakupy przez Internet lub cokolwiek innego, co wiąże się z naszymi finansami – warto zainwestować w dobry program antywirusowy – hakerów bowiem nie brakuje. Ostrożność nie zaszkodzi, a pozwoli nam rozsądnie gospodarować naszymi pieniędzmi.

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności. zamknij