1 Jak rozeznać się w bankowych ofertach? / Artykuł - ekonto-bankowe.pl
Kursy walut
NBP 2019-05-24
USD 3,8436 -0,67%
EUR 4,2989 -0,27%
CHF 3,8327 -0,04%
GBP 4,8768 -0,17%
Wspierane przez Money.pl
Giełda
GPW (2019-05-24 18:59)
WIG Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
WIG20
mWIG40
sWIG80
Wspierane przez Money.pl
Polecane strony
Menu dodatkowe

Jak rozeznać się w bankowych ofertach?

W obecnych czasach praktycznie niemożliwe jest, aby klient poszukujący konkretnego produktu bankowego, wizytował wszystkie placówki w swoim mieście. Do wstępnego rozeznania się w produktach sektora finansowego służy głównie internet.

Porównywarka finansowa to z założenia serwis prosty w obsłudze, wyposażony w odpowiednie skrypty, które pozwalają „iść na skróty” w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Innymi słowy, po zdecydowaniu, którym produktem jesteśmy zainteresowani (kredytem hipotecznym bądź gotówkowym, lokatą bankową, kartą kredytową, kontem oszczędnościowym itp.), wpisujemy konkretne, interesujące nas parametry i drogą elektroniczną uzyskujemy wszelkie niezbędne informacje.

Najważniejszym aspektem w sprawnie działającej porównywarce jest aktualność zestawianych danych oraz precyzja. Zachowaniu aktualności służy ciągły kontakt z danymi ze strony internetowej każdego praktycznie banku. Precyzja polegać ma tu na podaniu konkretnych wartości (np. oprocentowania lokaty), a nie tylko wartości przybliżonych. Jeżeli szukamy polecanej lokaty, mamy dowiedzieć się więc, że Idea Bank proponuje lokatę „na start” oprocentowaną rocznie na 3,5 proc., nie zaś – na przykład – oprocentowaną na wartość „między 3.0 a 3,5 proc”.

Rozeznanie się w bankowych ofertach za pomocą porównywarki jest więc z założenia proste, użytkownik stron podobnego typu oferowane ma niezbędne kalkulatory pomagające mu także odnaleźć się w meandrach sektora finansowego. Jest to przydatne zwłaszcza w sytuacji, w której rozważa (lub już posiada) walutowy kredyt hipoteczny. Serwisy przeliczają stopy procentowe, spready i inne detale związane z operacjami z użyciem obcych walut.

Oczywiście może zdarzyć się – choć przy współczesnej technice i profesjonalizmie jest to raczej rzadkość – że elektroniczna porównywarka nie uwzględni kryterium detalu, który w sposób nie dość precyzyjny został wyeksponowany na stronie bankowej. Od tego jednak jest internetowa forma rankingu, by wybrać kilka typów, którymi bylibyśmy zainteresowani. Zawsze warto też szczegóły doprecyzować u pracownika banku lub doradcy.

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności. zamknij