1 Koszt księgowości / Artykuł - ekonto-bankowe.pl
Kursy walut
NBP 2019-05-24
USD 3,8436 -0,67%
EUR 4,2989 -0,27%
CHF 3,8327 -0,04%
GBP 4,8768 -0,17%
Wspierane przez Money.pl
Giełda
GPW (2019-05-24 18:59)
WIG Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
WIG20
mWIG40
sWIG80
Wspierane przez Money.pl
Polecane strony
Menu dodatkowe

Koszt księgowości

Prowadząc biznes należy zawsze pamiętać o rzetelnych rozliczeniach podatkowych. Odpowiednio prowadzona księgowość pozwoli nam na uniknięcie kar z Urzędu Skarbowego i pozwoli na silniejsze skupienie się na innych problemach do rozwiązania. Warto więc poświęcić trochę pieniędzy i zatrudnić profesjonalną księgową do prowadzenia naszych ksiąg podatkowych. O ile prowadzenie księgowości samodzielnie jest bezpłatne to największym minusem jest posiadanie wymaganej wiedzy. Dużym ryzykiem jest w takim przypadku popełnienie błędów ze względu na brak dogłębnej znajomości prawa podatkowego i wszystkich aspektów związanych z księgowością. Często korzystniejszym rozwiązaniem jest zlecenie usług księgowych profesjonalnej firmie zewnętrznej która za odpowiednią opłatą zajmie się w pełni naszymi problemami księgowymi.

Koszty księgowości są bardzo różne i zależą zarówno od sposobu rozliczania się z Urzędem Skarbowym, ilości dokumentów generowanych przez firmę czy w końcu od formy prawnej prowadzonej przez nas działalności. Koszty podstawowych usług księgowych to już od kilkudziesięciu złotych miesięcznie w górę, w zależności od wyżej wymienionych warunków i ustaleń z firmą, z której usług będziemy korzystać. Bardziej zaawansowane prawnie formy prowadzenia działalności wiążą się z wyższymi kosztami. Koszt księgowości dla spółki z ograniczoną odpowiedzialnością to od pięciuset złotych netto w górę, w Warszawie często kwotą minimalną przy takiej formie działalności to tysiąc złotych netto. Usługi dla spółek akcyjnych potrafią być nawet kilkukrotnie wyższe i mogą w sumie sięgać nawet kilkudziesięciu czy kilkuset tysięcy złotych rocznie. W takich wypadkach korzystniejsze jest prowadzenie własnego działu księgowego.

Ustalenie kosztów księgowych w kilku różnych firmach pozwoli nam na wybranie najlepszej oferty i dostosowanie jej do naszych potrzeb. Nie zawsze najtańsze usługi są najlepsze, czasem warto wydać nieco więcej a w zamian uzyskać o wiele bardziej doświadczoną księgową. W końcu dobra księgowa i rzetelnie prowadzone księgi podatkowe to spora część sukcesu firmy.

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności. zamknij