1 Kredyty hipoteczne / Artykuł - ekonto-bankowe.pl
Kursy walut
NBP 2019-05-24
USD 3,8436 -0,67%
EUR 4,2989 -0,27%
CHF 3,8327 -0,04%
GBP 4,8768 -0,17%
Wspierane przez Money.pl
Giełda
GPW (2019-05-24 18:59)
WIG Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
WIG20
mWIG40
sWIG80
Wspierane przez Money.pl
Polecane strony
Menu dodatkowe

Kredyty hipoteczne

Nie trzeba szczególnie orientować się w obecnej sytuacji na polskim rynku nieruchomości aby doskonale zdawać sobie sprawę z tego, że panujące na nim teraz ceny raczej nikogo z nas nie napawają optymizmem. Koszta zakupu nawet niewielkiego mieszkania w większym mieście są tak duże, że właściwie dla większości z nas może to być zupełnie nieosiągalny cel. Na szczęście jednak z pomocą mogą przyjść nam najróżniejsze usługi, dzięki którym otrzymamy szansę na kupno rzeczywiście wymarzonego mieszkania.

Podstawową usługą tego typu są oczywiście kredyty hipoteczne, które już od bardzo długiego czasu cieszą się naprawdę ogromną popularność, zarówno w Polsce, jak i w wielu innych krajach świata. Trudno jest się jednak temu dziwić, bowiem kredyty hipoteczne niosą ze sobą całe mnóstwo korzyści, wśród których najważniejsza to oczywiście sama możliwość zdobycia pieniędzy na wymarzone mieszkanie. W większości przypadków można je obecnie zaciągnąć na bardzo korzystnych warunkach, dzięki czemu może to być doskonała propozycja dla wielu różnych ludzi.

Podczas kupowania nowego mieszkania naprawdę warto jest pamiętać o możliwości wzięcia kredytu hipotecznego. Często może się okazać, że jest to dużo korzystniejsze rozwiązanie nawet w sytuacji, gdy i tak dysponujemy potrzebną nam do tego sumą pieniędzy, zatem zawsze trzeba przynajmniej trochę zapoznać się z ich zasadami.

Kredyt w obcej walucie

Bardzo dużo słyszy się przez ostatnie lata o naszych rodakach, którzy podjęli kredyty hipoteczne w obcej walucie, najczęściej franku szwajcarskim. Polega to na niczym innym jak o konieczności udania się do kantoru, wymianie złotówek na franki szwajcarskie, a następnie ich wpłata przy odpowiednim okienku w banku. Czy jest to rozsądne?

Zgodnie z definicją kursu walutowego, czyli stosunku wartości złotówki do na przykład owego franka szwajcarskiego, kurs walutowy obarczony jest dużym ryzykiem i jest podatny na ruchy spekulacyjne. Tym samym, czy podejmowanie dużego ryzyka w przypadku na przykład kredytu hipotecznego na zakup mieszkania jest rozsądne? Wydaje się, że nie. Oczywiście, jeżeli frank byłby tani to wszyscy będą zadowoleni, jednak jak wiadomo kredyty hipoteczne są podejmowane na ładnych parę lat, a w takim okresie czasu, każda waluta przeżywa swoje wzloty i upadki to też liczyć trzeba się z tym, że nastąpi okres czasu w którym raty znacząco wzrosną. Ponadto spoglądając na sytuację złotówki na rynku finansowym można łatwo dostrzec, że jest to waluta bardzo słaba, dlatego też wydaje się, że kredyty w obcych walutach nie są trafnym pomysłem. Najlepszym rozwiązaniem jest odwiedzić odpowiednią firmę, która zobrazuje możliwy kształt kredytu podjętego w obcej walucie w przyszłości.

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności. zamknij