1 Kredyty konsolidacyjne / Artykuł - ekonto-bankowe.pl
Kursy walut
NBP 2019-05-24
USD 3,8436 -0,67%
EUR 4,2989 -0,27%
CHF 3,8327 -0,04%
GBP 4,8768 -0,17%
Wspierane przez Money.pl
Giełda
GPW (2019-05-24 18:59)
WIG Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
WIG20
mWIG40
sWIG80
Wspierane przez Money.pl
Polecane strony
Menu dodatkowe

Kredyty konsolidacyjne

Kredyt konsolidacyjny – na co zwrócić uwagę?

Płacenie co miesiąc rat w kilku różnych bankach powoli zaczyna cię przytłaczać? Wydaje ci się, że jesteś w sytuacji bez wyjścia? Kredyt konsolidacyjny może okazać się dobrym rozwiązaniem – pod warunkiem, że weźmiesz go „z głową”.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyty konsolidacyjne to produkty finansowe dedykowany osobom mającym już kilka innych kredytów, w jednym banku bądź w kilku różnych placówkach. Ich celem jest odciążenie klienta, który ma problemy ze spłacaniem różnych rat – wszystkie kredyty zostają skonsolidowane, czyli połączone w jeden. W ten sposób zamiast kilku rat mamy do zapłacenia tylko jedną, do tego zwykle niższą niż suma dotychczasowych. Dzięki temu nasz budżet domowy odczuje znaczną ulgę, a spłata nie będzie przysparzać tyle problemów, co do tej pory. Dodatkową zaletą jest fakt, że o wiele prościej jest dokonywać jednej wpłaty w miesiącu, na to samo konto, niż przelewać pieniądze w kilka różnych miejsc (do tego nieraz w kilku terminach).

Jak uzyskać kredyt konsolidacyjny?

Przede wszystkim – musimy zareagować na czas, kiedy tylko dostrzeżemy, że spłaty kolejnych rat mogą stanowić dla nas problem. Jeśli bowiem zaczniemy unikać płatności oraz kontaktu z bankami, może być już za późno na uzyskanie kredytu konsolidacyjnego. Warto więc rozmawiać z konsultantami i spytać najpierw o możliwość odroczenia płatności czy innego rozłożenia rat. Jeśli nie będzie takiej opcji – pozostaje nam taki właśnie kredyt. Aby go uzyskać, musimy przedstawić wybranemu bankowi wiele dokumentów przedstawiających stan naszych finansów.

Czy to na pewno dla mnie?

Jeśli nie masz pewności, czy kredyt konsolidacyjny to dla ciebie dobre rozwiązanie, możesz poradzić się fachowca – na przykład doradcy finansowego. Najpierw jednak usiądź spokojnie (najlepiej z kimś z rodziny) i przeanalizuj swoją sytuację finansową. Być może tym razem jeszcze uda się zacisnąć nieco pasa i nie brać kolejnej pożyczki? Czasem jednak taki kredyt może okazać się ostatnią deską ratunku dla osób zadłużonych, dzięki której staną na nogi i odciążą nieco domowy budżet, wykończony spłacaniem odsetek od kolejnych pożyczek.

Konsolidacja kredytów to dobre wyjście dla osób, dla których regularne spłacanie rat wielu kredytów staje się powoli barierą nie do przeskoczenia. Pamiętajmy jednak, aby rozważyć jego wzięcie jeszcze wtedy, gdy posiadamy wiarygodność finansową.

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności. zamknij