1 Inwestycja w pieniądze - kursy walut / Artykuł - ekonto-bankowe.pl
Kursy walut
NBP 2019-05-24
USD 3,8436 -0,67%
EUR 4,2989 -0,27%
CHF 3,8327 -0,04%
GBP 4,8768 -0,17%
Wspierane przez Money.pl
Giełda
GPW (2019-05-24 18:59)
WIG Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
WIG20
mWIG40
sWIG80
Wspierane przez Money.pl
Polecane strony
Menu dodatkowe

Inwestycja w pieniądze - kursy walut

Bardzo wielu ludzi inwestuję swoje pieniądze w bankach, jedni jednak wolą robić to w naszej narodowej walucie, inni natomiast podejmują ryzyko inwestycji w obcych walutach. Mogą oni zarówno dużo zyskać jak i stracić poprzez takie działanie. W ostatnim czasie dużo słyszeliśmy o kursach walut, które stanowiły nie lada problem dla ludzi. Część naszych rodaków wzięła kredyty we frankach, gdyż kiedyś opłacało się to, lecz w tym roku stracili oni naprawdę wiele pieniędzy, a kwoty ich zadłużenia nagle wzrosły.

Inwestycję przy pomocy różnych walut mogą być bardzo ryzykowne, jednak w niektórych przypadkach warto jest ponieść takie ryzyko, które może opłacić się nam w postaci dużych dochodów z tej inwestycji. Jednak jeżeli zdecydujecie się na taki czyn powinniście koniecznie dobrze go przemyśleć, ponieważ może on mieć ogromne konsekwencje dla was i waszego majątku. Jeżeli koniecznie chcecie inwestować w obcych walutach powinniście koniecznie obserwować zmieniające się kursy walut, a najlepiej winniście skorzystać z konsultacji znanych specjalistów, którzy doradzą wam co najlepiej uczynić, by nie stracić swoich pieniędzy, tylko zyskać poprzez inwestycję swojego życia.

Czy warto wziąć kredyt walutowy?

Kiedy planujemy zaciągnięcie kredytu zawsze stoimy przed trudną decyzja wyboru najlepszej oferty. Najczęściej najlepszym wyjściem jest kredyt walutowy. Polega on na otrzymaniu pieniędzy i spłacie rat w obcej walucie. Jest to najczęściej frank szwajcarski lub euro. Obie waluty zdają się być stabilne jeśli chodzi o rynek europejski. Atrakcyjne oprocentowanie zdaje się być kuszące jednak musimy wziąć pod uwagę niemałe ryzyko związane ze stabilnością waluty.

Wysokość raty może się wahać z uwagi na sytuację na rynkach walutowych – kurs obcej waluty może się wszakże zmienić na naszą korzyść lub też nie. Wielu ludzi nieopatrznie decyduje się na kredyt walutowy nie zważając na te ryzyko. Jeżeli nasze finanse są stabilne, to ryzyko może się jednak opłacać. Jeśli przypisze nam szczęście, to możemy zaoszczędzić wiele pieniędzy decydując się na kredyt hipoteczny w euro czy innej obcej walucie. Może to być równocześnie bardzo trudna droga przez nieoczekiwane wahania na rynkach europejskich, których nie możemy przewidzieć. Dlatego więc kredyt walutowy powinien być przez nas głęboko przemyślany.

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności. zamknij