1 Nowoczesne oblicze oszczędzania / Artykuł - ekonto-bankowe.pl
Kursy walut
NBP 2019-05-24
USD 3,8436 -0,67%
EUR 4,2989 -0,27%
CHF 3,8327 -0,04%
GBP 4,8768 -0,17%
Wspierane przez Money.pl
Giełda
GPW (2019-05-24 18:59)
WIG Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
WIG20
mWIG40
sWIG80
Wspierane przez Money.pl
Polecane strony
Menu dodatkowe

Nowoczesne oblicze oszczędzania

Przypadający na 31 października dzień oszczędzania to dobry moment byśmy pomyśleli o oszczędzaniu, tym bardziej, że coraz częściej oferty skierowane z myślą o nas są naprawdę kuszące.

Oszczędzanie: od skarpety po konto mobilne

Światowy dzień oszczędzania to święto powstałe z inicjatywy 1. Międzynarodowej Konferencji Kas Oszczędnościowych w Mediolanie w 1924 roku.

Uczestnicy kongresu, (wśród których był m.in. prof. Filippo Ravizza, ówczesny dyrektor nowo powstałego Światowego Instytutu Kas Oszczędnościowych (World Savings Banks Institute, WSBI) zakładali, że odpowiednia wiedza na temat pomnażania oszczędności może mieć pozytywny wpływ na stabilny rozwój społeczeństw.

W tym celu postanowiono, iż 31 października każdego roku będą organizować na całym świecie działania edukacyjne kierowane do wszystkich obywateli, niezależnie od wieku, statusu społecznego czy posiadanych środków i inicjatywa ta po trwa po dziś dzień, mimo iż upłynęło 90 lat od ustanowienia tego święta.

W Polsce od pewnego czasu możemy spotkać się z coraz popularniejszym trendem związanym z oszczędzaniem. Wynika to z tego że coraz  więcej z nas oszczędza a ciekawa oferta banków i instytucji finansowych sprawa, że powierzamy swoje pieniądze właśnie im, a nie trzymamy ich w domu w przysłowiowej skarpecie.

Oszczędzanie po polsku

Jeśli chodzi o konta oszczędnościowe to największe zmiany na plus mogą odczuć najmłodsi konsumenci, do których kierowane jest coraz więcej ofert na atrakcyjnych warunkach. W większości banków konta mogą otworzyć już dzieci nawet poniżej 13 roku życia!

Brak opłat za prowadzenie konta, internetowe konto on-line to tylko niektóre z udogodnień, na które mogą liczyć , ale nie tylko, o czym można się przekonać wchodząc np. na www.kasastefczyka.pl/strefa-mlodych/konta-i-karty/konto-iks-classic-dla-mlodych-kasastefczyka

Udogodnienia te na szczęście nie dotyczą tylko i wyłącznie młodych, ale też inni mogą skorzystać ze zdobyczy dzisiejszego świata nie musząc chować swoich oszczędności w skarpecie jak nasi przodkowie.

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności. zamknij