1 Pieniądze potrafią szybko się kończyć / Artykuł - ekonto-bankowe.pl
Kursy walut
NBP 2019-05-24
USD 3,8436 -0,67%
EUR 4,2989 -0,27%
CHF 3,8327 -0,04%
GBP 4,8768 -0,17%
Wspierane przez Money.pl
Giełda
GPW (2019-05-24 18:59)
WIG Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
WIG20
mWIG40
sWIG80
Wspierane przez Money.pl
Polecane strony
Menu dodatkowe

Pieniądze potrafią szybko się kończyć

Największą zmorą Polaków są zazwyczaj pieniądze i raczej nikt nie narzeka na ich nadmiar. Fakt, iż podstawowe potrzeby kosztują nas każdego miesiąca drogo potrafi przerazić jeszcze bardziej, gdy nagle pojawi się nieprzewidziany wydatek. Chcąc poszukać logicznego rozwiązania co do tej kwestii warto zastanowić się, co będzie dla nas najlepsze, aby w momencie ewentualnego zadłużenia była to pożyczka dogodna w sensie terminowej spłaty. Można wymieniać mnóstwo możliwości, jednakże karta kredytowa będzie najlepsza dla nas wszystkich, ponieważ opiera się na szeregu zaletach, jakie bez wątpienia przypadną do gustu każdemu.

Zalety karty kredytowej

Każdy posiadacz karty kredytowej wie jak bardzo potrafi być ona pomocna w sytuacjach podbramkowych. Skończyła się gotówka i niespodziewanie stajemy przed koniecznością ważnej płatności lub zakupu. W takiej sytuacji tylko karta potrafi sprawić, iż możemy czuć się spokojni. Dlaczego? Przede wszystkim gwarantuje nam ona pieniądze nawet wtedy, gdy nasze dostępne środki już dawno się skończyły. Składając w banku wniosek o kartę kredytową zostajemy poinformowani, jak dużym kredytem będziemy mogli w razie potrzeby dysponować, oraz w jakim terminie od jego wzięcia będziemy zobowiązani go spłacić. Zazwyczaj jest to dość długi okres czasu, co pozwala nam na rozsądne rozporządzanie własnymi pieniędzmi i spłacenie nadebranego kredytu we wskazanym czasie. Niemniej warto wiedzieć, że przyznany limit kredytowy nie narzuca nam, iż mamy nadebrać jego całą kwotę. Jak nazwa wskazuje jest limitem, czyli określa, że możemy zaciągnąć kredyt tylko do wyznaczonej sumy.

W czym karta pomaga najczęściej?

Z opinii klientów posiadających karty kredytowe wynika, że z kredytu korzystają tylko w sytuacjach bez wyjścia. Najczęściej jest to nieprzewidziany zakup sprzętu domowego, który uległ awarii, niezbędna pomoc podczas wyposażenia dziecka do szkoły, nieoczekiwana impreza rodzinna, wyjazd na wakacje, zastrzyk gotówki na zakupy przy kończących się dostępnych środkach na koncie i wiele innych. Oczywiście duży wpływ na to w czym i kiedy pomaga nam karta kredytowa ma sam limit, który przyznał nam bank. Nie każdy może spodziewać się takiej samej możliwości kredytu, ponieważ bank uzależnia to od zarobków poszczególnych osób, a niejednokrotnie nawet historii kredytowej.

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności. zamknij