1 Popularne rodzaje lokat bankowych na polskim rynku / Artykuł - ekonto-bankowe.pl
Kursy walut
NBP 2019-05-24
USD 3,8436 -0,67%
EUR 4,2989 -0,27%
CHF 3,8327 -0,04%
GBP 4,8768 -0,17%
Wspierane przez Money.pl
Giełda
GPW (2019-05-24 18:59)
WIG Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
WIG20
mWIG40
sWIG80
Wspierane przez Money.pl
Polecane strony
Menu dodatkowe

Popularne rodzaje lokat bankowych na polskim rynku

Jeżeli chcemy zwiększyć i pomnożyć swoje oszczędności to zdecydowanie najlepszym wyjściem będzie dla nas lokata bankowa. Lokaty bankowe nie tylko pozwalają nam na pomnożenie pieniędzy, ale także są najlepszą i najbezpieczniejszą umową jaką możemy zawrzeć z bankiem. Aktualnie coraz więcej osób decyduje się na założenie lokaty bankowej. Jednak zanim zdecydujemy się na konkretną opcję założenia lokaty, warto zapoznać się z różnymi rodzajami lokat. Możemy ich wyróżnić całkiem sporo i właśnie dziś zajmiemy się omówieniem kilku z nich.

Lokata terminowa

Czym jest terminowa lokata bankowa? Co można o niej powiedzieć? I jakimi cechami się charakteryzuje? Jak sama nazwa wskazuje, lokata terminowa jest zawierana na pewien konkretny, ustalony z bankiem, okres czasu. Lokata taka może trwać miesiąc, dwa, albo jeszcze więcej. Klient zakładający lokatę terminową powierza bankowi pewną kwotę pieniężną, która to jest zamrażana na jakiś czas. Po upływie tego czasu bank wypłaca pieniądze klientowi, oczywiście wraz z odsetkami. A jaki zysk możemy uzyskać zakładając lokatę terminową? Może on być naprawdę różny, wszystko zależy od oprocentowania lokat, a także od indywidualnej umowy zawiązywanej z bankiem. Na nasze zyski ma również wpływ kapitalizacja odsetek. Oprocentowanie lokat terminowych zależy również od czasu na jaki zakładamy lokatę. Im dłuższy okres trwania lokaty, tym większe oprocentowanie.

Lokata denominowana

Kolejnym rodzajem lokat jakie możemy wyróżnić są lokaty denominowane. Lokata denominowana jest jednym z odmian lokaty terminowej. Inna nazwa tej lokaty to lokata dwuwalutowa, która jest zakładana w obcej walucie. Odsetki na takiej lokacie naliczane są według aktualnego kursu Narodowego Banku Polskiego, a ich wypłacenie odbywa się pod koniec trwania lokaty. Zakładając lokatę denominowaną, czyli dwuwalutową mamy możliwość wypłacenia pieniędzy w dwóch nominałach – albo w złotówkach, albo w innej walucie, w której lokata była utrzymywana.

To tylko dwa rodzaje lokat o jakich powiedzieliśmy jednak jest ich o wiele więcej. Z pewnością zanim założymy jakąś lokatę, powinniśmy dobrze zapoznać się z wszystkimi jej rodzajami. Dzięki temu na pewno uda nam się dokonać dobrego wyboru i wybrać taką lokatę jaka będzie odpowiadać nam i naszym potrzebom. Informacje i wiadomości o lokatach bankowych możemy znaleźć między innymi w Internecie. Szczegółowe dane możemy znaleźć na forach internetowych, bądź na stronie internetowej wybranych placówek bankowych.

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności. zamknij