1 Rozwiązania finansowe XXI wieku / Artykuł - ekonto-bankowe.pl
Kursy walut
NBP 2019-05-24
USD 3,8436 -0,67%
EUR 4,2989 -0,27%
CHF 3,8327 -0,04%
GBP 4,8768 -0,17%
Wspierane przez Money.pl
Giełda
GPW (2019-05-24 18:59)
WIG Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
WIG20
mWIG40
sWIG80
Wspierane przez Money.pl
Polecane strony
Menu dodatkowe

Rozwiązania finansowe XXI wieku

Nowoczesne rozwiązania finansowe coraz częściej muszą wykorzystywać Internet. Jest to medium zdecydowanie najpopularniejsze i najbardziej powszechne w dzisiejszych czasach. Daje ono dostęp do wielu regionów i gospodarstw domowych, które w normalnych warunkach raczej nie liczyły się w walce między wielkimi firmami, a dzisiaj mogą przesądzać o wynikach rynkowej rywalizacji.

Duże banki doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest budowanie internetowego zaplecza dla swoich klientów i systematycznie od wielu lat inwestują w swoje elektroniczne odsłony wiele pieniędzy. Najpierw umożliwiono swoim klientom dostęp online do rachunku rozliczeniowego, co już pozwalało na zdecydowanie lepszą kontrolę własnych wydatków czy kontakt z bankiem albo podgląd wyciągów. Z czasem dodano takie funkcjonalności, jak robienie przelewów czy dodawanie stałych zleceń, edytowanie książki odbiorców. Kolejne lata i wzrost liczby użytkowników tych stron zmusił banki do stworzenia serwisów dla wnioskujących o karty, kredyty czy ubezpieczenia albo lokaty.

Internet stał się w ostatnich latach miejscem, gdzie ludzie zarządzają swoimi pieniędzmi, biorą kredyty czy grają na giełdzie. Wykorzystują to skutecznie nie tylko banki, ale także firmy pożyczkowe, jak vivus.pl, które bezpardonowo wdarły się na rynek, niemal z miejsca podbijając spory jego udział. Wszystko to za sprawą innowacyjnego podejścia do pożyczek online - zaproponowano nowym klientom bardzo szybkie przelewy dzięki temu, że firma uruchomiła konta we wszystkich liczących się bankach. Brak weryfikacji miejsca zatrudnienia przyspieszył proces zatwierdzania wniosków i sprawił, że portal nabrał rumieńców także dla studentów i ludzi bezrobotnych lub tych zatrudnionych na czarno. Oni również dysponują niejednokrotnie sporymi pieniędzmi, ale w oczach banków nigdy nie mieli szans na kredyt online.

Firmy pożyczkowe otworzyły się więc również na ten sektor i dzisiaj czerpią dzięki temu ogromne korzyści, mądrze planując kolejne ruchy i sprawnie budując swój nowy wizerunek.

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności. zamknij