1 Wady i zalety konta internetowego / Artykuł - ekonto-bankowe.pl
Kursy walut
NBP 2019-05-24
USD 3,8436 -0,67%
EUR 4,2989 -0,27%
CHF 3,8327 -0,04%
GBP 4,8768 -0,17%
Wspierane przez Money.pl
Giełda
GPW (2019-05-24 18:59)
WIG Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
WIG20
mWIG40
sWIG80
Wspierane przez Money.pl
Polecane strony
Menu dodatkowe

Wady i zalety konta internetowego

Większość z nas posiada co najmniej jedno konto bankowe. A spośród tychże kont, większość posiada dostęp do bankowości internetowej. Choć od ponad 10 lat rozwija się ona w sposób niezwykle dynamiczny, to mimo wszystko w dalszym ciągu nie jest doskonała. Jakie wady i zalety ma bankowość internetowa? Wyjaśniamy poniżej.


Wady

- Brak wszystkich funkcji – konta bankowe dostępne przez Internet często nie mają wielu funkcji, które dostępne są w placówkach bankowych. Rzadko można zamówić wypłatę większej kwoty gotówki, zamówić umowę kredytową czy też rozwiązać umowę rachunku. Choć banki mocno się starają, to jednak konto online w dalszym ciągu ustępuje w wielu elementach zwykłym kontom obsługiwanym w placówkach.


- Bezosobowość – podczas korzystania z bankowości internetowej nie możemy liczyć na bezpośredni kontakt z innymi osobami po stronie banku, którzy szybko pomogą nam w rozwiązaniu pojawiających się problemów. Co prawda możemy skorzystać z telefonu, czatu czy wideoczatu, jednak żadne z tych rozwiązań nie może równać się osobistej rozmowie z pracownikiem banku.


- Nieintuicyjne systemy obsługi – to kolejny problem, z którym zmierzyć muszą się klienci niektórych banków. Często systemy transakcyjne choć same w sobie sprawne, to jednak nie są przyjazne dla klientów, wielokrotnie się zawieszają i powodują frustrację.


Zalety

- Niskie opłaty – to podstawowa zaleta kont internetowych. Dzięki temu, że większość funkcji dokonywana jest bezpośrednio przez nas, to bank nie musi ponosić kosztów pracowniczych. Dlatego też często prowadzenie konta jest bezpłatne lub bardzo tanie, podobnie jak w przypadku opłat za przelewy czy karty płatnicze.


- Dostęp 24/7 – dla osób nie mających czasu na odwiedzanie placówek stacjonarnych to niewątpliwa zaleta. Dzięki dostępowi online jesteśmy w stanie samodzielnie monitorować stan naszych finansów przez całą dobę, siedem dni w tygodniu i z dowolnego miejsca na świecie, jeśli tylko posiadamy dostęp do komputera.


- Coraz większa ilość opcji – banki rozbudowują cały czas systemy informatyczne, wiec niedługo możliwości będą bardzo zbliżone z tymi, jakie daje obsługa w placówce. Już teraz niektóre banki umożliwiają zamówienie karty kredytowej czy wzięcie kredytu za pośrednictwem systemu transakcyjnego.

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności. zamknij