1 Inwestycje - ekonto-bankowe.pl
Kursy walut
NBP 2019-05-24
USD 3,8436 -0,67%
EUR 4,2989 -0,27%
CHF 3,8327 -0,04%
GBP 4,8768 -0,17%
Wspierane przez Money.pl
Giełda
GPW (2019-05-24 18:59)
WIG Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
WIG20
mWIG40
sWIG80
Wspierane przez Money.pl
Polecane strony
Menu dodatkowe

Inwestowanie - sposoby

Istnieje bardzo wiele różnych sposobów inwestowania pieniędzy. Na ogół im większa kwotą pieniędzy dysponuje konkretna osoba, tym większe ma ona możliwości na dokonywanie wielu różnych inwestycji. Najwięcej zyskać można oczywiście inwestując na giełdzie czy też na tak zwanych rynkach walutowych, niemniej jednak takie inwestycje wiązać mogą się z ryzykiem. Nie zaleca się więc w żadnym razie lokować w taki właśnie sposób większości posiadanych przez siebie środków finansowych. Część powinna być ulokowana zdecydowanie bezpieczniej.

Inwestor, którego interesują w pełni bezpieczne inwestycje finansowe ma do dyspozycji na przykład obligacje skarbowe czy też lokaty bankowe. Co prawda zysk jest tutaj mniejszy, ale za to gwarantowany. Nie ma też żadnego ryzyka poniesienia ewentualnych strat. Trochę lepiej oprocentowany może być zysk, jeśli inwestor zdecyduje się zainwestować w fundusze inwestycyjne, jednak w takim przypadku należy liczyć się niestety z możliwością poniesienia ewentualnej straty. Dlatego osoby inwestujące w fundusze muszą mieć na ich temat chociażby podstawową wiedzę.

Zdecydowanie większej wiedzy wymagać będzie inwestowanie na giełdzie papierów wartościowych czy też na przykład na między narodowych rynkach finansowych.

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności. zamknij