1 Porównywarka kont osobistych - ekonto-bankowe.pl
Kursy walut
NBP 2019-05-24
USD 3,8436 -0,67%
EUR 4,2989 -0,27%
CHF 3,8327 -0,04%
GBP 4,8768 -0,17%
Wspierane przez Money.pl
Giełda
GPW (2019-05-24 18:59)
WIG Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
WIG20
mWIG40
sWIG80
Wspierane przez Money.pl
Polecane strony
Menu dodatkowe

Jak wybrać konto bankowe?

Otworzenie konta osobistego w dowolnym banku nie jest ani trudne, ani skomplikowane, a wkrótce będzie absolutną koniecznością. Już dziś niemal nie sposób obejść się bez bankowości internetowej i karty kredytowej. Nic dziwnego, przecież od setek lat wiadomo, że świat kręci się wokół pieniądza.

Jeśli dobrze przeanalizować polski rynek bankowości osobistej, szybko odkryjemy, że parametry poszczególnych rachunków są bardzo podobne, przygotowane pod przeciętnego klienta i niemal bezpłatne. Czym więc kierować się, wybierając konto dla siebie?

Istnieje kilka cech podstawowych i kilka drugorzędnych, wpływających na ogólną ocenę konta i jego przydatność dla klienta. Oczywiście, wszystkie parametry powinny być dostosowane do naszych osobistych preferencji, ogóle zasady są jednak raczej niezmienne. Z pewnością warto poszukać konta bezpłatnego, bo jest ich wiele i raczej nie ustępują jakością usług kontom płatnym. Przydatne na pewno będzie powiązanie rachunku bankowości osobistej z rachunkiem oszczędnościowym, co jest już niemal standardem. Bardzo ważna jest wygoda i przejrzystość systemu bankowości elektronicznej, za pomocą którego wykonamy ogromną większość przelewów. Nie sposób zapomnieć o karcie debetowej, która jest wielkim krokiem naprzód w historii bankowości. Spójrz jeszcze na tabelę opłat i prowizji, porównaj z innymi ofertami i przede wszystkim, bardzo dokładnie przeczytaj umowę, żeby nie wynikły z tego prostego zlecenia żadne komplikacje.

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności. zamknij