1 Rodzina na swoim - ekonto-bankowe.pl
Kursy walut
NBP 2019-05-24
USD 3,8436 -0,67%
EUR 4,2989 -0,27%
CHF 3,8327 -0,04%
GBP 4,8768 -0,17%
Wspierane przez Money.pl
Giełda
GPW (2019-05-24 18:59)
WIG Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
WIG20
mWIG40
sWIG80
Wspierane przez Money.pl
Polecane strony
Menu dodatkowe

Rodzina na swoim - ekonto-bankowe.pl

Wśród wielu różnych rodzajów kredytów mieszkaniowych dostępnych na obecnym rynku finansowym program „rodzina na swoim” bez wątpienia należy do tych najciekawszych. Mówiąc ogólnie, kredyty tego typu opierają się na rządowych dopłatach, dzięki czemu ich warunki są zazwyczaj dużo korzystniejsze, niż przy tych tradycyjnych. Oczywiście, jak sama nazwa wskazuje są one skierowane wyłącznie dla rodzin – taki kredyt mogą otrzymać przede wszystkim małżeństwa oraz samotne osoby wychowujące dzieci. Jeśli jednak spełniamy te warunki, to może to być naprawdę świetny sposób na poprawę naszej sytuacji finansowej, dlatego też warto szukać mieszkań objętych tym właśnie programem.

Kredyt na mieszkanie umową na lata.

Kupno mieszkania to marzenie wielu młodych ludzi. Niestety niełatwo je zrealizować, przede wszystkim z uwagi na koszty. Mieszkania kosztują potężne pieniądze, dlatego większość osób nie ma szans na kupienie ich za gotówkę. Czy jest jakieś rozwiązanie? Jasne, że tak. Kredyt mieszkaniowy.

Zakup mieszkania na kredyt to doskonała metoda zdobycia go bez konieczności posiadania własnych środków finansowych, lub przy posiadaniu ich niewielkiej ilości. Kredyt daje szanse nabycia wymarzonego M, jednak należy pamiętać o jednym. Kredyt należy spłacić zgodnie z umową, a więc powiększony o określone w umowie koszty, a umowa kredytowa, z reguły jest długoterminowa. Jednym słowem kredyt, to zobowiązanie na kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. Trzeba o tym wiedzieć. Planując podpisanie umowy kredytowej należy przeanalizować wszystkie za i przeciw. Oczywiście postawa, to analiza możliwości finansowych. Raty kredytu są znacznym obciążeniem budżetu domowego, dlatego podejmując zobowiązanie kredytowe należy być pewnym swoje wypłacalności. Rzecz jasna – nigdy nie wiadomo, co się stanie za kilka lat, utrata pracy, choroba. Nie da się tego przewidzieć, ale należy zdawać sobie sprawę z tego, że teka sytuacje mogą się pojawić. Rozwiązaniem, które pomoże je przetrwać jest umowa kredytowa z opcja zawieszenia spłaty kredytu.

Kredyt mieszkaniowy nierzadko jest koniecznością, ale – jak wspominałem wcześniej – jest długoterminowym zobowiązaniem, z którym są związane potężne pieniądze. Należy dodać – nasze pieniądze. Jakikolwiek bowiem popełnimy błąd – stracimy je. Warto więc decyzję o kredycie podejmować dopiero w przypadku pełnej świadomość o jego kosztach i innych minusach. Warto to zapamiętać.

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności. zamknij